Üniversite ve sanayi buluştu!

0

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü (MAKTEK) tarafından düzenlenen Enerji Verimliliği Paneli (EVP), 26 Ekim 2015 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum Sergi Salonu’nda yapıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, ISKAV ve İSKİD destekleriyle geleneksel olarak düzenlenen ve sektörün en büyük öğrenci etkinliği olan ‘Enerji Verimliliği Paneli (EVP)’ etkinliği, enerji ve iklimlendirme sektöründeki yapılabilecek ve yapılmakta olan projeleri, sektördeki kariyer olanaklarını, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip edip; katılımcıların bu konulardaki farkındalığını artırmak ve üniversite ile sanayi arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla yapılıyor.

metin-durukEnerji Verimliliği Paneli kapsamında düzenlenen Üniversite-Sanayi işbirliği Paneli’ne ISKAV Başkanı Metin Duruk’un yönetiminde İSİB Başkanı Zeki Poyraz, İSKİD Başkanı Naci Şahin, Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen, Systemair HSK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vural Eroğlu, Trane Klima Satış Müdürü Ersin Yücel katıldı.

Panelin öğleden sonraki oturumunda İklimlendirme Sektörü ve Mühendis Adaylarından Beklentileri Başlığı ele alındı. Oturuma Escon adına Cafer Ünlü Başkanlık ederken, Arçelik’ten Tolga Aynur, Ashrae Turkish Chapter adına Bahadırhan Tari, Üntes adına Hakan Dönmez ve Onaran Servis ve Klima adına Uğur Otaran katıldı.

Başkanlığını AFS adına Zahid Poyraz’ın yaptığı Enerji Verimliliği ve Endüstriyel Uygulamaları başlıklı oturumda, Wilo adına Gökhan Uzuner, Grunfos adına Can İleri ve İklimsoft adına Hasan Acül katıldılar.

Share.

About Author

Leave A Reply