Tekno Ray Solar’ın 2017 hedefi 175 mw

0

Tekno Ray Solar, 125 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali referansı ile 2016 yılını lider şekilde noktalarken,  2017 yılı hedefini 175 MW olarak belirledi. Tekno Ray Solar aynı zamanda 2017 yılı içerisinde, 80 MW’lik  projenin Bakım – İşletme ve Scada & Uzaktan İzleme Sistemi hizmetlerini de sağlayacak.

Kurulduğu günden bu yana 125 MW gücünde Anahtar Teslimi Güneş Enerjisi Santrali projesine imza atarak sektöre liderlik eden Tekno Ray Solar, 2017 yılında portföyüne eklemeyi planladığı 50 MW’lık yeni santral ile, toplam gücünü 175 MW’a çıkarmayı hedefliyor.  Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali olma özelliğini taşıyan Konya Kızören Güneş Enerjisi Santrali ile birlikte Konya Cihanbeyli’de 12 MW, Konya Altınekin’de 8,5 MW, Burdur’da 6,6 MW Aydın’da 10,6 MW, Sivas’da 20 MW, olmak üzere bir çok farklı ilde güneş enerjisi santrali projeleri bulunan Tekno Ray Solar, toplam  125 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali referansına sahip bulunuyor.

Ortaklığını yürüttüğü Enerray SPA’nın kurulumunu gerçekleştirdiği güneş enerjisi santralleri ile birlikte, başta Brezilya, İtalya, Ürdün olmak üzere,  global referansını yaklaşık 900 MW’lar mertebesine taşıyan Tekno Ray Solar,  2017 yılında global anlamda da büyümeye devam etmeyi hedefliyor.

Tekno Ray Solar Türkiye’de tek olan ve tamamen kendi bünyesinde bulunan Türk mühendisler tarafından geliştirilen Scada ve Uzaktan İzleme Sisteminin kullanımını da 2017 yılında artırmayı hedefliyor. Bu sistem üretilen elektriğin performansını etkileyen tüm verileri analiz edebiliyor,   hataları eş zamanlı görüp müdahale etme fırsatı sağlıyor ve bu sayede santralin verimliliğini ve kısaca kazancını %12 oranında artırıyor.

Share.

About Author

Leave A Reply