Isıdem Yalıtım geleceğin mühendislerini yetiştiriyor

0

Kurulduğu günden bu yana üniversite – sanayi iş birliği çalışmalarıyla dikkat çeken Isıdem Yalıtım, Makine Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen “Geleceğin Mühendisleri Yarışıyor” yarışmasında 1. oldu.

Isıdem Yalıtım fabrikalarında bitirme ödevlerini yapan geleceğin mühendisleri “İş ve Performans Bazlı Ücret Sistemi” isimli proje ile Makine Mühendisleri Odası tarafından 1. seçilirken, TÜBİTAK’tan da destek almaya hak kazandı. Mavi yakalı personele ait iş değerleme ve ücretlendirme sitemlerini içeren projede; gelir dağılımında adalet ve başarının ödüllendirilmesi hedeflendi.

Üniversite – Sanayi iş birliklerine dikkat çeken Isıdem Yalıtım Teknik Direktörü Ayhan Gökbağ “ISIDEM Yalıtım bünyesinde yeni mezun ve eğitimine devam etmekte olan birçok mühendis bulunuyor. Eğitimine devam eden mühendis adayı arkadaşlarımız, bitirme projelerini ISIDEM Yalıtım laboratuvarlarını kullanarak, üretim süreçlerini yakından takip ederek yapıyorlar. Sektör tecrübemizle yeni mezun arkadaşların dinamizmi ve idealistliğini birleştirmek istiyoruz. ISIDEM Yalıtım ailesi olarak bu tarz çalışmalar için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu doğrultuda genç beyinleri destekleyerek daha dinamik ve yenilikçi bir firma olacağız.” açıklamasında bulundu.

Üniversite – sanayi iş birliklerinin sektörün geleceğine katkı sağlayacağını ve öğrencileri profesyonel iş hayatına en iyi şekilde hazırlayacağını belirten Gökbağ; “Eskişehir’de yer alan LEED sertifikalı üretim tesislerimizde Ar-Ge laboratuvarlarımız bulunuyor. Mühendislerimiz bu laboratuvarlarda birbirinden önemli ve sektörü geliştirecek çalışmalara imza atıyor. Böyle bir ortamda genç mühendis adaylarımız tarafından hazırlanan ve yine TÜBİTAK tarafından desteklenen 2 ayrı projemizden bahsetmek isterim. Projelerden biri “Elastomerik kauçuk köpüklerinin su buharı difüzyon direncinin istatistiksel yöntemlerle belirlenmesi…” Bildiğiniz gibi elastomerik kauçuk köpüğü ürünlerinin buhar difüzyon direnç testleri süreli testlerdir. Laboratuvarlımızda geliştirdiğimiz deney tasarımı ile ürünlerin MU değerlerini hızlıca hesaplayabiliyoruz. Bu proje TÜBİTAK tarafından desteklenmiştir. -TÜBİTAK 2209-B (2241-A)- Ayrıca “Kauçuk/talaş atıklarının ses ve radyasyon izolasyonunda kullanımı” başlıklı projemiz de yine TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazanmıştır. –TÜBİTAK 2209-B (2241-A)-

ISIDEM Yalıtım, laboratuvarlarında genç, dinamik ve alanlarında uzman kadrosuyla sektörün geleceğini inşa etmenin sorumluluk ve bilincinde çalışıyor.” dedi.

 

 

Paylaşmak ister misiniz?

Yazar Hakkında

Yorum Yazın