İklimlendirme Sektörünün Yeni Yüzü Luft

0

Luftsis A.Ş. 2017 yılında kurulmuş, LUFT Markası ile Türkiye Bandırma Organize Sanayi Bölgesindeki 25.000 m2 kapalı alan fabrikasında HVAC sektöründe üretim yapmaktadır.

2017 yılında kurulan şirketin Ar-Ge, Üretim, Satış, İmalat, Teknik hizmetler ve PR departmanları yapılandırılmış olup Merkez ofisi Şerifali / Ümraniye’de, Avrupa yakası ofisi Maslak42 projesi içerisindedir. Türkiye geneli bayi / partner yapısı ile proje bazlı ürün ve hizmet veren Luftsis A.Ş., yurtdışı bayilik ve yetkili distribütörlük çalışmalarına devam ediyor.

Luftsis A.Ş. ileri teknoloji ve üretim teknolojilerinde fark yaratarak, Endüstri 4.0 platformu dahilinde, inovatif çözümler ve yeni teknolojiler sunan, hedefi Türkiye’de A ve AB segmentin deki projeler ve ağırlıklı ihracat hedefleri olan bir markadır. Luftsis AŞ nin fiyatlandırma ve satış vizyonunda da ürünlerini yüksek teknolojili üretim yöntemleri ile destekleyerek satılabilir minimum fiyat seviyesinde sunmak vardır.
Luftsis A.Ş. Kalite standart belgeleri hazır olup sektörel standart belgelendirmeler içinde gerekli hazırlıkları tamamlamıştır. Bu kapsamda başta EUROVENT, TUV HIJYEN belge müracaatları yapılmış olup bu belgeler 2018 yılı içinde tamamlanacaktır.
Luftsis A.Ş. imalat ve üretimde yüksek kalite standartlarını hedeflemektedir. Bu bazda mevcut zengin üretim teknolojilerine ve ekipmanlarına ek olarak Türkiye HVAC imalat sektöründe tesisindeki mevcut üretim makine parkına ilave ilk olarak Panel Büküm Merkezi ve 5 KW HD LASER kesim merkezi siparişi vererek 2018 yılında devreye almayı programlamıştır.

ÜRETİM:
* Konfor, Hijyen ve Endüstriyel Modüler Klima Santralları,
* Kompakt Klima Santralları,
* Ekzost Fanları,
*Isıtıcı Apareyler;
* Isı Geri kazanım Cihazları,
* Mutfak Davlumbaz Aspiratörleri,
* Fan Coil ler,
* Endüstriyel Kondensing Üniteler

Luftsis A.Ş. yeni teknoloji gelişimine yüksek ARGE desteği ile vizyonel olarak hazırdır. Bu bazda sektöre getireceği önemli ve ilk olma anlamında farklılıkları vardır. Örnek vermek gerekirse;
• Luftbond yüzey kaplama sistemi: Bu uygulamada fabrikasyon metal işleme tezgâhlarından çıkan tüm metalik yüzeyler içten ve dıştan, dünyada kullanılan en üst metal kaplama yöntemi olan ve ağırlıklı otomotiv, beyaz eşya üretiminde kullanılan 7 aşamalı kataforez kaplama yapılmakta ve sonrasında tesisimiz içerisindeki elektrostatik toz boyama hattında boyanmaktadır. Bu uygulama türkiye hvac sektöründe ilk olup avrupalı rakiplerimizce de güncel olarak araştırma halindedir. Bu uygulama ile ürünlerimize standart olarak 7 yıl korozyon garantisi verilmektedir.
• Alternatif izolasyonlar: Luft standart kapak izolasyonu 60 mm kalınlığında kaya yünü izolasyondur. Klima cihaz kapak-gövde ısıl ve ısı köprüleme izolasyon değerleri alternatif yeni teknolojiler ile iyileştirilmiştir. Bunlar vıp (vacuum ınsulatıon panel) ve mikro seramik kürecikli izolasyon boyalarıdır.
• Microchannel fin teknolojisi: Isı değiştiricilerde microchannel fin teknolojisine geçilerek ısı transfer verimlerinin %8-12 arasında arttırılması temin edilmiştir.
• Luftiot: yüksek standartlı ürünlerimizin ıot bazlı standart gsm servis sağlayıcıları kullanılarak web üzerinden worldwide takip ve kontrol sistemidir.
• Luft klima santrallarında standart sürekli form kaideye ek olarak yükseklik ayarlı ayaklar kullanılmıştır. Terazili olmayan kaidelerde santral hücre bağlantılarını hava sızdırmaz olarak 3 eksenli yapmak kolay hale getirilmiştir.
• Luftware: web tabanlı ürün secim ve dizayn programımızdır.

Luftsis A.Ş. yeni teknolojileri hvac sektörüne taşırken bunlara ait marka, tescil, faydalı model ve patentlerini de alarak ürün ve hizmetlerini koruma altına almaktadır.

Luft marka mevcut ihracat ağırlıklı projelerimiz üretimleri devam etmekte olup ürünlerin ilk sergilemesi 2018 ISK-Sodex fuarı kapsamındaki standımızda yapılacaktır.

Share.

About Author

Leave A Reply