Honeywell Ve Aereon Petrol ve gaz için endüstriyel nesnelerin internetinini (IIot) daha da güçlendiriyor

0

Emisyon Kontrol Teknolojileri Lideri  Honeywell Bağlı Tesis Girişimi INspire™ Ekosistemine Katılıyor

Honeywell ve Aereon,  Honeywell’in Endüstriyel Nesnelerin İnterneti  (IIoT) ekosistemini geliştirerek, endüstriyel müşterilerine operasyonlarının güvenlik, etkinlik ve güvenilirliğini arttırmada yardımcı olacak yeni çözümler konusunda işbirliği yapacaklarını duyurdular.

Honeywell Proses Çözümleri Dijital Dönüşümler iş kolu başkan yardımcısı ve genel müdürü Andrew Hird, “İmalatçılar ve üreticiler yıllar boyunca planlanmamış arıza süresi, düşük performans gösteren varlıklar ve verimsiz tedarik zincirleri gibi çözülemez olduğuna inandıkları operasyonel problemler için çözüm yolları aradılar” dedi. “IIoT’un yetenekleri ile bu problemleri çözmek için yeni yollar bulabiliriz. Bunun kilit bir parçası, bilgi derinliğini ve bir dizi ekipman deneyimini geliştiren endüstriyel bir ekosistemin yaratılması ve Aereon gibi hizmet sağlayıcılarıdır.”

Inspire™ ekosistemi, bir kurum karşısında tek bir tesis veya çok sayıda tesisin operasyonlarının güvenlik, etkinlik ve güvenilirliğini iyileştirmek için imalatçılara IIoT geliştirmeleri konusunda yardımcı olan Honeywell’in Bağlantılı Tesis girişiminin kilit bir parçasıdır.

Aereon, kuyudan gaz istasyonuna kadar, bütün petrol ve gaz sektörü için yenilikçi hava emisyonu çözümleri ile geniş çapta tanınmaktadır. Alevlenme sistemleri, kapalı yanma sistemleri, yüksek randımanlı termal oksitleyiciler ve buhar/gaz dönüşüm üniteleri için ürünler sunmaktadır.

Aereon’un kıdemli global başkan yardımcısı Mark Zyskowski, “Aereon’un temel gücü, yerinde monte edilen tabanını tasarlamak, üretmek ve desteklemek için kurum içi uzmanlıkla desteklenen amaca yönelik, geniş çeşitlilikteki yanma ve buhar dönüşüm ürünleridir” dedi.  “Honeywell’in, IIoT teknolojisi gücünden faydalanarak operasyonlarından elde ettikleri değeri en üst düzeye çıkarmak için dünya genelinde müşterilerine yardımcı olmak amacıyla geliştirdiği IIoT ekosistemine uzmanlığımızı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Honeywell ve ekosistem ortakları,  verileri yakalamaları, toplamaları  ve ileri düzey analizleri uygulamaları için müşterilerine güvenli yöntemler sunan kullanımı kolay bir altyapı kurmaktadır. Bu altyapı önde gelen ekipman satıcıları ve süreç lisansörlerinin dahil olduğu geniş ve eşsiz bir ekosistemden gelen ilgi alanı bilgisini geliştirir ve müşterilerin bu bilgiyi üretim sorunları ve verimsizliklerini azaltma, hatta ortadan kaldırma yöntemleri belirlemek için kullanmasına olanak tanır.

Daha büyük, birleşik bir veri seti ile imalatçılar ve üreticiler daha ayrıntılı bir anlayış için ileri analizler uygulayabilir, tek tesis veya kurum genelindeki operasyonların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için verileri gerektiği şekilde ölçeklendirebilir ve izleme ve analiz için daha geniş bir veri uzmanı havuzu geliştirebilirler.

Hird, “Honeywell’in, Aereon dahil, işbirliği yaptığı şirketlerin derin sektör bilgileri ile birleşen veri birleştirme, siber güvenlik ve yazılım geliştirmedeki becerileri müşterilerin daha önceden çözülemeyen problemleri çözmelerine yardımcı olacak” dedi. “Bu problemler arasında planlanmamış kapanmaların ortadan kaldırılması, randımanın maksimize edilmesi, mevzuata uyumun devamlılığının sağlanması, güvenliğin arttırılması ve tedarik zinciri stratejilerinin optimize edilmesi yer almaktadır.”

Share.

About Author

Leave A Reply