Bosch Termoteknik, sektörün geleceğine yatırım yapmayı sürdürüyor

0

Bosch Termoteknik, Milli Eğitim Bakanlığı ile mesleki ve teknik eğitimin gelişimine yönelik ortak çalışmaları konu alan bir iş birliği prokotolü imzaladı.

Bosch Termoteknik Türkiye, Ortadoğu ve Kafkasya Satış Genel Müdürü Zafer Polat ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, mesleki ve teknik eğitimin gelişimine yönelik ortak çalışmaları konu alan bir iş birliği protokolüne imza attı.

Bosch Termoteknik protokol çerçevesinde, İzmir Çınarlı Endüstri Meslek Lisesinin Tesisat ve İklimlendirme Eğitim Salonlarının yenilenmesini üstlenecek. Yenilenen eğitim salonlarında hem Meslek Lisesi öğrencileri eğitim alacak hem de Bosch Termoteknik partnerlerine yönelik eğitimler düzenlenecek.

Polat: “Meslek liselerine yapılan yatırım, ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır”

İş birliğini değerlendiren Zafer Polat şunları söyledi: “Bosch Termoteknik olarak 40 yıldır sürdürdüğümüz eğitim faaliyetlerimizi, Bosch Termoteknik Akademi çatısı altında ‘Bilgi Paylaştıkça çoğalır’ sloganıyla devam ettiriyoruz. İstanbul, Ankara ve Manisa’daki Uygulamalı ve Teorik eğitim salonlarımızda eğitimler düzenliyoruz. Ayrıca Türkiye’nin farklı şehirlerinde düzenlediğimiz eğitimlerle iş ortaklarımız ve iklimlendirme pazarının önemli oyuncularıyla bir araya geliyoruz. Bu eğitimlerin yanı sıra üniversiteler, meslek yüksek okulları ve meslek liseleri ile ortak projeler yaparak, sektörümüzün gelecekteki profesyonellerinin eğitimine de katkıda bulunuyoruz. Özellikle meslek liselerine yapılan yatırımın, ülkemizin geleceğine ve sektörümüze yatırım anlamına geldiğini düşünüyoruz. Meslek liseleri ile bugüne kadar yaptığımız iş birliklerini artırarak sürdürmek amacındayız.”

 

Meslek lisesi öğretmenleri eğitim için davet edilecek

Zafer Polat ayrıca, Türkiye’nin her yerinden meslek lisesi öğretmenlerini, tesisat ve iklimlendirme alanlarında eğitim vermek üzere kendi eğitim salonlarına davet edeceklerini açıkladı.

Polat, “Öğretmenlerimize teknik bilgi ve birikimimizi aktararak bu bilgi birikiminin öğretmenlerimiz vasıtasıyla sektörümüzün geleceğini oluşturacak öğrencilerimize aktarılmasını hedefliyoruz. Ayrıca Meslek Lisesi öğrencilerinin servislerimizde staj imkânı bulması için de destek olacağız” dedi.

Share.

About Author

Leave A Reply